Ağustos Ayı, Yaza Son Bakış, Yapmak İstediklerim

"31 Ağustos 2012'de Güneş'in atmosferindeki güneş gaz yuvarında asılı olan akkor halindeki hidrojen bulutunun 16:36'da (ETD) uzayda patlaması. Taçküre kütle atımı, saniyede 900 mil hızla uzaya doğru fırladı. Atılım sonucu oluşan plazma Dünya'ya uğramasa da Dünya'nın manyetik alanında bir etki yaptı ve 3 Eylül günü bu enerji kutup ışıklarını ortaya çıkarttı. Resimde, Güneş Dinamiği Gözlemevi'nden alınan 304 ilâ 171 angström dalga boyundaki hafifletilmiş sürümü alınmıştır." Kaynak: Vikipedi
2012 yılının Ağustos ayının son gününde dehşetli bir güneş patlaması. Görselin kaynağı Vikipedi.

Ayların son günleri, bitmek üzere olan otuz günün muhasebesini ve yeni ayın planını yapabilmek için harika bir fırsat. Bu kez ise ayna karşısında konuştuklarımı sizinle paylaşmak istiyorum.

GEÇEN;

Temmuz ayında yapmak istediklerim için ilk adımları attım. O adımlardan birisi çalışmaya başlamak, diğeri de bu siteyi açmak oldu. Peki yapmak istediklerim ne? Hayata atılmak, bir yetişkin olarak. Sorumluluk almak ve gerçek anlamda “yazarlığa”, hem yazmaya hem de yazdıklarımı tanıtıp kendimi anlatmaya başlamak. Başarabilecek miyim, bilmiyorum. İnşallah buraya gelecek ay olumlu bir yazı yazarım.

Bu ayda yeterince kitap okuyabildim, ancak yazmakta biraz daha geride kaldım. Yarım kalan kitaplarımı ilerletemedim. İlgimi böldüğüm için bu durumun yaşandığını düşünüyorum. Fatma’nın Portresi ve Avarya Oyunları gibi bambaşka çalışmaları aynı anda yazmaya, Yedi Mum Serisi‘ni ise düzenlemeye çalıştım. Sonuç olarak hiçbirine el süremedim.

GELECEK;

Ağustos ayında ilkin yazılar için düzen ayarlayacağım. Önce Yedi Mum‘un düzenlenmesi… Ardından Fatma’nın Portresi, bitene kadar. Son olarak da Papaz Kaçtı. (Avarya Oyunları Serisi’nin ilk kitabı, evet, o da bir seri!)

Wattpad konusunda kafam hâlâ çok karışık. Kitapları doğruca buraya mı taşısam? E-debiyat‘a mı götürsem, yoksa başladığı yerde devam edip bitince mi harekete geçsem? Yoksa hepsi birden mi? Sanırım, rüzgâr beni sürükleyecek.

Hedeflerimi listeleyerek yazıyı sonlandırmak istiyorum. Sevgilerimle!

 • Yedi Mum, yeni baştan düzenlenecek. Düzenleme aşamaları ya da değişen olay, kişi ya da durumlar burada yayınlanacak.
 • Fatma’nın Portresi‘ne 30 bin kelime yazılacak.
 • Ay içerisinde en az yirmi kitap okunacak, yorumları paylaşılacak.
 • Sitedeki “Kitap Yorumları” sekmesi faal hale getirilecek.

Önerilerinizi bekliyorum. Herkese şimdiden iyi bayramlar dilerim. Çok yakında görüşmek üzere!

Liste(leri) seçin:

Yorumlar

 1. Cennet Ceylin Kozak says:

  İnşallah hedeflerini gerçekleştirebilirsin ablacığım 💕

  1. matriyarka says:

   İnşallah birtanem 🥰

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir