“Yedinci Mum” ile İlgili Gelişmeler

Yedi Mum Serisi’nin ilk kitabı ne zaman çıkıyor? Kesin bir tarih veremem fakat az kaldığını söyleyebilirim. Kitabın okumaları bitti, kapak ve arka kapak yazısını ayarlayacağız.

İnternette kullandığım kapaklardan biri. Basımda bu kapak yer almayacak. Tasarımcı Gülnur-E’ye teşekkürler!

Geçtiğimiz Aralık ayında Yedi Mum Serisi için Nar Ağacı Yayınları’yla sözleşme imzalamıştık. Ocak ayı içerisinde serinin ilk kitabı olan Yedinci Mum’u düzenledim, teslim ettim. Dün son gelişmeleri sordum. Kitabın editöryal okuması tamamlanmış. Kapak ve arka kapak yazısını belirleyeceğiz. Ardından basıma gidecek.

YEDİNCİ MUM

❝Nerede olduğumuzu bilmiyorum. Hangi devrin içerisinde olduğumuzu bilmiyorum. Dünya çevresinde mi döneceğiz yoksa uzaya mı düşeriz bilmiyorum. Hiçbir şey bilmiyorum ama sonumuzu biliyorum. Ölüm. O ana kadar tadını çıkartmak, zaman deli gibi hızlanıncaya dek hayatta kalmak istiyorum, bu kadar!❞

Kitaptan…

Yedinci Mum, uzak bir galakside yer alan uzay istasyonunun kimliği belirsiz iki askerce baskına uğramasıyla başlar. Bu istasyonda tek başına yaşayan genç kızı (Hayat) kara deliğe atarak öldürmeleri gerekir. Ne var ki görevli askerin (İskender) vicdanı ağır basar. “Kütleçekimsel yansıma” adı verilen bir yöntemle kara deliğin olay ufku üzerinden Dünya’ya yolculuk etmek için kara deliğe genç kız ile beraber atlarlar.

Ne var ki ulaştıkları yer bilinen Dünya’dan oldukça farklıdır. Ormanlarla kaplı ve ıssızdır. İnsanlığın ilk cinayetine şahit olmalarıyla tarih öncesi devirlere geldiklerini anlarlar.

Yedi Mum Serisi, yedi kitaptan oluşan bir Türk bilim kurgu serisidir. Seri hakkında paylaşımların yapılacağı bir İnstagram hesabı vardır.

İlk bölümün ön okumasına şuradan erişebilirsiniz.

Liste(leri) seçin:

Bir cevap yazın