“Yedinci Mum”, Yedi Mum Serisi’nin İlk Kitabı Çıktı

❝İnsanoğlu, Samanyolu ve çevresindeki diğer galaksilere yerleşmiştir. Yıl, Dünya’da kullanılmış eski bir takvime göre 3672’dir. Erişilebilmiş en uzak yerde, Cüce Yılan Gökadası’nda, kara deliğin yörüngesinde bir uzay istasyonu vardır. Burada tek başına bir insan yaşamaktadır: Hayat.

Ansızın gelen baskının asıl amacı onu kara deliğe atarak yok etmektir. Ancak görevli askerin vicdanı ağır basar. “Kütleçekimsel yansıma” adı verilen bir yöntemle Dünya’ya yolculuk etmek için kara deliğe beraber atlarlar.Ne var ki ulaştıkları yer, bilinen Dünya’dan oldukça farklıdır. Ormanlarla kaplıdır, ıssızdır. İnsanlığın ilk cinayetine şahit olmalarıyla tarih öncesi devirlere geldiklerini ve işlerin göründüğünden daha derin olduğunu anlarlar.❞

Tanıtım Bülteni

Nar Ağacı Yayınları’ndan çıkan bu ilk kitap, Yedinci Mum, 112 sayfa. Yakında bütün internet mağazalarından ulaşılabilir olacak.

Belki siz bu yazıyı okurken çoktan ulaşılabilir hale gelmiştir, o yüzden şuradan kontrol etmekte fayda var.

NELER OLDU

  • 2017, Yedi Mum Serisi’ni “Wattpad ile Nasıl Tanıştım?” yazısında anlattığım süreç içerisinde yazmaya başladım.
  • 2020’nin Mart ayında seriyi tamamladım.
  • Geçen yılın son günlerinde imzalar atıldı, şurada paylaşmıştım.
  • Düzenlendi, dizgisiyle kapağı hazırlandı ve 10 Mart 2021’de matbaadan çıktı.

NELER OLACAK

Altıncı Mum üzerinde çalışmaya başlayacağım. Muhtemelen yaz aylarında o da bizlerle olacak.

Ayrıca, Yedi Mum Serisi’nin yabancı dillere çevrilip uluslararası platformlarda yer almasını hayal ediyorum, henüz bir ilerleme kaydedemesem de bunun için uğraşacağım.

Yarım kalan diğer romanlarımı tamamlamak için çalışacağım. Eğer bunu başarabilirsem, Yedi Mum Serisi’ne ek olarak, aynı evrende fakat farklı karakterlerle geçen bir spin-off serisine başlamayı planlıyorum. Burada Yedi Mum’un içerisinde bahsi geçen, fakat geçmiş dönemde yaşadıkları için hikayeleri anlatılmamış önemli yan karakterler yer alacak. Lara Şara, Vatan Talatoğlu, Haarez Nazra gibi…

Bu satırları yazarken bir yandan da Yedinci Mum’u getirecek kargoyu dört gözle bekliyorum. Ev adresini verdim, işten dönünce, inşallah akşama kavuşacağız.

Liste(leri) seçin:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir